BOŻE CIAŁO

(kliknij na fotografię i zobacz zdjęcia!)

Sesja naukowa poświęcona ks. prał. Janowi Ślęzakowi

(kliknij na zdjęcie i zobacz fotografie)

Pierwsza pielgrzymka z Maryją

TRIDUUM PASCHALNE

PARAFIA OŁPINY 2017

(KLIKNIJ NA POSZCZEGÓLNY DZIEŃ I ZOBACZ ZDJĘCIA)

Zdjęcia wykonał: MARIAN JAREK

WIELKI CZWARTEK

WIELKI PIĄTEK

WIELKA SOBOTA - święcenie pokarmów

WIELKA SOBOTA - WIGILIA PASCHALNA

Wigilia Paschalna 2017 - Jezuici w Łodzi

Wigilia Paschalna - Parafia M. B. Saletyńskiej w Rzeszowie - transmisja Liturgii

świadectwa/na przykładzie jednej parafii/

(kliknij na zdjęcie i zobacz świadectwa)

Z życia Jana Pawła II

Jan Paweł II przejeżdżał wśród wiernych. Nagle jedna kobieta zaczęła bluźnić i wyrywać się o wiele silniejszym strażnikom. Papież kazał zatrzymać samochód.

Świadkowie mówią o uzdrowieniach i nawróce­niach. A nawet o przypadkach wypędzania złych duchów...

W czasie audiencji generalnej na placu św. Pio­tra pewna dziewczyna nagle zaczęła bluźnić. Wyła przy tym tak głośno, że słychać ją było jak przez głośniki. Próbowano ją uspokoić - bez­skutecznie. Wyrywała się, pełna jakiejś nadludz­kiej siły - nie dało jej rady sześciu funkcjonariu­szy służb porządkowych.

Kiedy powiedziano papieżowi, co się dzieje, kazał zatrzymać samochód, wysiadł z papamobile i zaczął się nad nią modlić. A ona krzyczała: "Idź sobie, pokrzywiony, przeklęty staruchu!". W pewnej chwili, gdy on wciąż się modlił, jej głos zaczął cichnąć, wreszcie zabrzmiał jak la­ment: "Przecież wiesz, że wobec ciebie nic nie mogę, jesteś zbyt mocny". Wreszcie dziewczyna zamilkła i opadła z sił, a jej wzrok stał się łagod­ny. Wtedy papież pogłaskał ją i pobłogosławił.

Audiencja generalna w Rzymie. Papież Polak podszedł do kobiety, u której zdiagnozowano nieuleczalną chorobę, wspólnie się modlili. Lekarze dawali jej kilka godzin życia, ale to, co stało się potem, jest niewytłumaczalne.

Jeszcze za życia papieża Jana Pawła II wiele mó­wiono o mocy jego modlitwy. Opowiadano o cu­dach dokonywanych przez Boga za jego pośred­nictwem.

O jednym z takich wydarzeń opowiada Arturo Mari: Ta kobieta miała przed sobą niewiele godzin życia. Przetransportowano ją samolotem na rzymskie lotnisko, a następnie karetką na au­diencję. Papież został uprzedzony o jej obecno­ści, więc kiedy tylko wszedł do auli i przywitał się z gośćmi, podszedł do niej. Pamiętam, że po­wiedział do niej to, co zazwyczaj, czyli: "Pomódl­my się razem".

Pamiętam, że modlili się, po­tem pogłaskał ją i pobłogosławił. Kobieta była umierająca, myślałem, że nie przeżyje podróży powrotnej, a jednak wróciła do domu, nazajutrz wstała z łóżka, zaczęła jeść i chodzić jak gdy­by nigdy nic. A później stworzyła w Londynie ośrodek walki z rakiem.

Koncert Mocni w duchu Rekolekcje Wielkopostne OŁPINY 2017

Mocni w Duchu - Msza święta Rekolekcje Wielkopostne OŁPINY 2017
o.Paweł Sawiak SJ

Mocni w duchu - Msza święta z modlitwą o uzdrowienie Ołpiny 2017

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

OŁPINY 2017

O.PAWEŁ SAWIAK SJ

(KLIKNIJ I POSŁUCHAJ)

Dzień I:  „JEZUS ŻYJE”

Dzień II: „KULT CZY RELACJA MIŁOŚCI?”

Dzień III: „JEZUS UWALNIA I UZDRAWIA”

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE OŁPINY 2017 O. Paweł Sawiak SJ “MOCNI W DUCHU”

Spotkanie opłatkowe dla osób samotnych, chorych i niepełnosprawnych w Ołpinach 2017

Kościół Parafialny w Ołpinach Koncert Noworoczny 2017 cz.1

Kościół Parafialny w Ołpinach Koncert Noworoczny 2017 cz.2

Koncert Noworoczny Kościół Parafialny w Ołpinach 06.01.2017

Szopka bożonarodzeniowa Ołpiny 2016 - Wykonana przez rodzinę Jarzębaków z pomocą parafian.

List Kongregacji Watykańskiej o przygotowaniu i obchodzeniu Świat Wielkanocnych

List Kongregacji Watykańskiej o przygotowaniu i obchodzeniu ¦wiat Wielkanocnych

ŚDM - BÓG LICZY NA CIEBIE

Misje Parafialne w Roku Miłosierdzia. Ołpiny 04 – 11. 09.2016r. Głoszone przez Ks. Karola Milewskiego SCJ Procesja z Krzyżem Misyjnym.

Uroczystość odpustowa i 60-lecie kapłaństwa ks. prałata Romana Wójcika

Odpust Przemienienia Pańskiego 2016

Parafialny dzień chorych, samotnych i niepełnosprawnych

Boże Ciało Procesja 2016 - Galeria